pedagog i psycholog Dzierżoniów
„Człowiek jest prawdziwie pascalowską trzciną
chwiejącą się na wietrze, ale właśnie dzięki tej chwiejności
jest tak niezłomny, dostosowując się wciąż do nowych sytuacji.”

ANTONI KĘPIŃSKIIndywidualne wsparcie dziecka


Dzieciństwo nie jest tylko okresem zabawy, ale jest to również czas, pierwszych doświadczeń z tym, co nowe – czy to są rówieśnicy, nowe obowiązki, pierwsze fascynacje, czy też uczucia i sytuacje dotąd nieznane. Wraz z nimi dziecko może przeżywać różne emocje, które mogą stać się trudne i obciążające – niepewność, lęk, strach, złość czy też smutek lub rozczarowanie. Pomimo chęci najbliższych, nie zawsze mogą oni zrozumieć przyczyny i problemy, z jakimi może zmagać się najmłodszy członek rodzinny. Dzieci, które przeżywają tego typu stany oraz sprawiają problemy wychowawcze, wymagają indywidualnego wsparcia. Celem pracy z dzieckiem jest rozpoznanie przyczyn tych trudności, pomoc w radzeniu sobie z nimi i z jego problemowymi zachowaniami oraz dostarczanie rodzicom wskazówek i informacji.

Podstawą naszej pracy jest przyjazna i ufna relacja z dzieckiem, bez której nie sposób poznać jego problemy i troski, ale również silne strony i ukryty potencjał.Cele spotkań:
- emocjonalne i poznawcze wsparcie
- rozpoznanie przyczyn leżących u podłoża problemowych zachowań dziecka
- informacja zwrotna dla rodzica
- pomoc dziecku nad zmiana zachowania

Spotkania prowadzi Dorota Jakus — pedagog i socjoterapeuta przy wsparciu psychologa.


© COPYRIGHTS 2017 pozycjonowanie stron koseo.pl | "MOZAIKA. Pracownia psychologiczna i pedagogiczna" * ul. Ignacego Krasickiego 9 (III piętro) * 58-200 Dzierżoniów * województwo dolnośląskie *