pedagog i psycholog Dzierżoniów
„Człowiek jest prawdziwie pascalowską trzciną
chwiejącą się na wietrze, ale właśnie dzięki tej chwiejności
jest tak niezłomny, dostosowując się wciąż do nowych sytuacji.”

ANTONI KĘPIŃSKIPsycholog

Konsultacje i pomoc psychologiczna


KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

Konsultacje psychologiczne są dla osób, które znalazły się w trudnej i niezrozumiałej dla nich sytuacji życiowej. Mogą to być różnego typu problemy, dylematy lub wątpliwości, wymagające od nas skorzystania ze wsparcia innych osób, w tym też psychologa. Podczas naszych spotkań szukamy przyczyn i wyjaśnień dla obecnego stanu rzeczy, stawiamy pytania oraz wspólnie pracujemy nad tym, aby odnaleźć najlepsze odpowiedzi i rozwiązania. Na ich podstawie często są podejmowane ważne decyzje, które pomagają nam przywrócić kontrole nad własnym życiem i najbliższym otoczeniem. W trakcie spotkań podejmujemy wszelkie trudności nie tyle jako ograniczenia i problemy, ale przede wszystkim jako wyzwania - dzięki temu możemy dostrzec własne atuty, odkryć dotychczas uśpione możliwości, jakie każdy z nas posiada, oraz zdobyć umiejętności pozwalające radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości.

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna jest skierowana do osób, dla których nadmiar problemów i przykrych doświadczeń stał się źródłem bezsilności, zagubienia, utraty kontroli i przede wszystkim cierpienia. Wraz z tymi stanami często zmagamy się z przygnębieniem, niepokojem, złością a czasami nawet z poczuciem winy. Niezależnie od tego, co jest źródłem tych emocji – czy długotrwały stres, czy też niezwykle trudne wydarzenie – to one stanowią przyczynę życiowych problemów. Pomoc psychologiczna stanowi szanse do zmierzenia się z przytłaczającymi uczuciami, myślami i wspomnieniami – ponownie na nie spojrzeć, tym razem jednak z bezpiecznego miejsca i dystansu. Dzięki temu możemy zrozumieć i wyrazić emocje, które do tej pory utrzymywały nas w poczuciu bezsilności i zagubienia — uwalniając je w relacji z drugą osobą, uwalniamy siebie od niepotrzebnego cierpienia. Zapraszam również do współpracy osoby, które są zainteresowane rozwojem osobistym, szczególnie w obszarze radzenia sobie ze stresem i konstruktywnego rozwiązywania problemów oraz umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych. Ze spotkań mogą również skorzystać sportowcy, którzy chcą nauczyć się przydatnych technik radzenia sobie ze stresem startowym i treningowym, poprawienia koncentracji i uwagi oraz podwyższenia motywacji.

BEZPŁATNE PORADY PSYCHOLOGICZNE

Spotkania z psychologiem w dalszym ciągu budzą wiele pytań, a nawet obaw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu osób jest to nowa forma wsparcia i rozwoju, przez co do końca nie wiedzą, co mogą po niej oczekiwać. Mając to na uwadze wprowadziliśmy bezpłatne spotkania psychologiczne, na których można zasięgnąć porady dotyczącej różnego rodzaju trudności życiowych lub wychowawczych. Spotkania są indywidualne i trwają 30 minut. Aby się na nie zapisać wystarczy umówić się telefonicznie lub mailowo.© COPYRIGHTS 2017 pozycjonowanie stron koseo.pl | "MOZAIKA. Pracownia psychologiczna i pedagogiczna" * ul. Ignacego Krasickiego 9 (III piętro) * 58-200 Dzierżoniów * województwo dolnośląskie *