Psycholog i Pedagog zajęcia dla dzieci –  Dzierżoniów
Psycholog

Psycholog

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE

Konsultacje psychologiczne są dla osób, które znalazły się w trudnej i niezrozumiałej dla nich sytuacji życiowej. Mogą to być różnego typu problemy, dylematy lub wątpliwości, wymagające od nas skorzystania ze wsparcia innych osób, w tym też psychologa. Podczas naszych spotkań przede wszystkim szukamy przyczyn i wyjaśnień dla obecnego stanu rzeczy, stawiamy pytania oraz wytyczamy dalszy kierunek pracy. W zależność od potrzeb współpraca może ograniczyć się do kilku konsultacji lub rozwinąć się w systematyczną terapię, która daje stabilne warunki do pracy nad głębiej zakorzenionymi problemami.

PSYCHOTERAPIA

Psychoterapia jest skierowana do osób, dla których nadmiar problemów i przykrych doświadczeń stał się źródłem bezsilności, zagubienia, utraty kontroli i przede wszystkim cierpienia. Wraz z tymi stanami często zmagamy się z przygnębieniem, złością a czasami nawet z poczuciem winy. Niezależnie od tego, co jest źródłem tych emocji – czy długotrwały stres, czy też niezwykle trudne wydarzenie – to one stanowią przyczynę życiowych problemów. Psychoterapia stanowi szanse do zmierzenia się z przytłaczającymi uczuciami, myślami i wspomnieniami – ponownie na nie spojrzeć, tym razem jednak z bezpiecznego miejsca i dystansu. Dzięki temu możemy zrozumieć i wyrazić emocje, które do tej pory utrzymywały nas w poczuciu bezsilności i zagubienia — uwalniając je w relacji z drugą osobą, uwalniamy siebie od niepotrzebnego cierpienia.

Psychoterapia szczególnie jest adresowana dla osób, którzy zmagają się z problemami w bliskich relacjach, depresją i stanami lękowymi, silnym stresem i doświadczeniami traumatycznymi, zaburzeniami psychotycznymi i dysocjacyjnymi oraz zaburzeniami osobowości i innymi trudnymi stanami emocjonalnymi.